Wybór odpowiedniego kompletu pościeli – na co warto zwrócić uwagę?

Wybór kompletu pościeli to ważna decyzja, która może wpłynąć na wygląd i nastrój Twojej sypialni. Nie jest to jednak łatwy wybór ze względu na dostępność różnorodnych produktów na rynku. Zobacz więc, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Rozmiar ma znaczenie

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś rozważyć, wybierając komplet pościeli, jest rozmiar. Weź pod uwagę nie tylko wielkość Twojego łóżka, ale również to, ile osób będzie w nim spać. 

 

Dobrym rozwiązaniem będą bliźniacze zestawy, które świetnie sprawdzą się w przypadku pokoi gościnnych lub dziecięcych, ponieważ są mniej kosztowne niż inne rozmiary, a wciąż oferują pełnię komfortu i stylu.

 

Jeśli więcej niż jedna osoba dzieli tę samą przestrzeń, wybierz zestawy w rozmiarze full, queen lub king-size. Takie rozmiary zapewniają więcej miejsca pomiędzy poszczególnymi osobami, dzięki czemu każdy może się wygodnie ułożyć bez wpadania na siebie przez całą noc.

Schemat kolorów

Kolejnym istotnym elementem jest schemat kolorów. Zastanów się więc, czy wolisz jasne kolory czy też neutralne odcienie. Czy są jakieś wzory lub projekty, które wyróżniają się jako szczególnie atrakcyjne? Czy te kolory będą się dobrze uzupełniać? Zdecydowana większość zestawów występuje w kolorach białym, kremowym i beżowym, ale są też bardziej odważne kolory, musisz jednak pamiętać, aby nie przesadzić. W końcu pościel znajduje się w przestrzeni przeznaczonej do snu.

Opublikowano w Dom