Szynszyle – czym są i dlaczego warto je wybrać, jako zwierzątko domowe?

Szynszyle to jedne z najbardziej egzotycznych zwierząt domowych, jakie można mieć. Pochodzą z Andów w Ameryce Południowej i są spokrewnione ze świnkami morskimi i jeżozwierzami. W naturze żyją w dużych grupach w norach pod ziemią, więc potrzebują przestrzeni do biegania.

Szynszyle to bardzo przyjazne i aktywne zwierzęta. Mogą być wspaniałymi zwierzętami omowymi dla rodzin ze starszymi dziećmi, które wiedzą jak się z nimi odpowiednio obchodzić. Są one dobrym zwierzęciem domowym, jeśli szukasz czegoś innego niż inne popularne zwierzęta domowe, takie jak psy i koty. Wystarczy tylko się rozejrzeć nad akcesoriami dla nich, które można znaleźć choćby w sklepie online pod wskazanym adresem https://www.aquaelzoo.pl/924-akcesoria-dla-szynszyli.

Jeśli myślisz o zdobyciu szynszyli jako zwierzęcia domowego, oto co musisz wiedzieć:

Jak duże robią się szynszyle?

Szynszyle mogą dorastać do 20 cali długości z ogonami prawie tak długimi jak ich ciała! Ich ogony to tak naprawdę pokryte futrem kości, które pomagają im zachować równowagę podczas skakania po skałach lub gałęziach drzew w ich naturalnym środowisku.

Jakiego koloru są szynszyle?

Szynszyle występują w wielu kolorach, w tym białym, czarnym, brązowym i beżowym (zwanym czekoladowym). Szynszyle mają również dwa rodzaje futra – grube zewnętrzne włosy ochronne i miękkie wewnętrzne futro puchowe – co pomaga im utrzymać ciepło w chłodniejszym klimacie.