Sukienka na wesele – jak ją wybrać

Prawdopodobnie zastanawiasz się, w co się ubrać na wesele, jeśli zostałaś zaproszona. W końcu chcesz wyglądać jak najlepiej, ale jednocześnie być wygodna i stylowa. Oto 10 wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealny strój na wielkie wydarzenie.

1. Uwzględnij rok

Który rodzaj odzieży jest odpowiedni, zależy od pory roku. Jeśli ślub odbywa się latem, ważne jest, aby unikać noszenia ciężkich ubrań, które mogą sprawić, że się Pani spoci. W odwrotnej sytuacji, nie powinnaś nosić zbyt wiele, jeśli jest zima.

2. Pomyśl o lokalizacji

Lokalizacja ślubu będzie również dyktować, jaki rodzaj ubrania jest odpowiedni. Jeśli ślub odbywa się na zewnątrz, należy upewnić się, że nie ma się na sobie czegoś, co jest zbyt delikatne lub co może zdmuchnąć wiatr.

3. Bierz pod uwagę dress code

Większość wesel będzie posiadała dress code wymieniony na zaproszeniu. Aby nie wyróżniać się, upewnij się, że przestrzegasz dress code’u. Jeśli kodem ubioru jest „black tie”, to należy założyć formalny strój.

4. Nie przyćmiewaj panny młodej/pana młodego.

Nie powinno to być problemem, ale ważne jest, aby o tym wspomnieć. Nie zakładaj niczego, co mogłoby sprawić, że Ty lub Twój pan młody będziecie wyglądać seksownie w swoim wielkim dniu. Nie zakładaj niczego krzykliwego, ani zbyt odkrywczego.

5. Jeśli nie zostanie to wyraźnie nakazane, nie należy nosić żadnego białego koloru.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest unikać noszenia bieli, chyba że Panna Młoda lub Pan Młody wyraźnie powiedzą, że jest to w porządku (np. jeśli jest to wesele „z białym motywem”).

6. Zrób badania z wyprzedzeniem

Kiedy już znasz miejsce i czas, w którym odbędzie się to wydarzenie, poświęć trochę czasu na zbadanie, jaki typ odzieży będzie odpowiedni na to wydarzenie. To pomoże Ci upewnić się, że nie będziesz zbyt ubrana lub zbyt krótka na daną okazję.

7. Poproś o radę rodzinę i przyjaciół, którzy byli na podobnych uroczystościach.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, w co się ubrać, poproś o radę swoich przyjaciół lub członków rodziny, którzy byli w przeszłości na podobnych weselach. Istnieje duża szansa, że będą oni bardziej niż szczęśliwi, aby Ci pomóc i skierować Cię we właściwym kierunku.

8.Nie zwlekaj, aby zdobyć swój strój.

Ten powinien iść bez słów, ale i tak to powiemy: nie czekaj do ostatniej chwili z zakupem swojego stroju! Postaraj się dać sobie co najmniej dwa tygodnie, aby dać sobie czas na znalezienie odpowiedniego dopasowania i miłości.

9 . Ustal budżet z wyprzedzeniem i trzymaj się go.

Kupowanie strojów ślubnych może być uzależniające, zwłaszcza jeśli na przyjęciu jest otwarty bar. Ważne jest, aby ustalić budżet z wyprzedzeniem i trzymać się go. Budżet może doprowadzić do tego, że wyda się więcej pieniędzy niż się pierwotnie planowało.

Wesela to wspaniała okazja, aby przebrać się za księżniczkę lub księcia i wyglądać wspaniale. Nawet jeśli jesteś tam tylko przez jeden dzień, wybór odpowiedniego stroju może okazać się trudny, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie byłaś na podobnym wydarzeniu. Możesz być pewna, że znajdziesz odpowiedni dla siebie strój i będziesz miała więcej czasu, aby cieszyć się wielkim wydarzeniem. https://butiklalala.pl/sukienki-na-wesele