Kosmetyki na trądzik pospolity — 3 składniki, na które warto zwrócić uwagę

Trądzik pospolity, określany również mianem młodzieńczego, dotyczy nie tylko młodzieży, ale także sporej grupy dorosłych. W zredukowaniu jego objawów oprócz leczenia może pomóc odpowiednia pielęgnacja, której podstawą powinny być dobrze dobrane kosmetyki. Sprawdź, jakie składniki mogą okazać się sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem.

Kwas salicylowy

Pozytywny wpływ kwasu salicylowego na stan skóry trądzikowej w dużej mierze wynika z jego przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych właściwości. Sesderma – dermokosmetyki na trądzik zawierające ten składnik pomagają także w złuszczaniu naskórka, co jest niezmiernie ważnym etapem oczyszczania skóry. Usunięcie nadmiaru sebum i zmniejszenie łojotoku również przyczynia się do redukcji problemu trądziku pospolitego.

Witaminy z grupy B

Niedobory witamin z grupy B często prowadzą do pogorszenia kondycji skóry. Przykładowo niedostarczenie do organizmu wystarczających ilości witaminy B2 może być przyczyną zwiększenia łojotoku, który jest jedną z głównych przyczyn problemów z trądzikiem. Z kolei witamina B3 jest odpowiedzialna m.in. za regulację wydzielania sebum. Należy natomiast uważać na kosmetyki z witaminą B12, która może nasilać objawy trądziku.

Cynk

W składzie kosmetyków na trądzik można bardzo często spotkać cynk. Jego obecność w kosmetykach marki Sesderma zdecydowanie nie jest przypadkowa, ponieważ ten ważny minerał ma niemały wpływ na regulację układu hormonalnego. Niedobory cynku mogą doprowadzić do zaburzeń hormonalnych, które są jedną z najpowszechniejszych przyczyn trądziku. Ponadto cynk działa przeciwzapalnie i reguluje wydzielanie sebum.