Jak pozbyć się rozstępów?

Rozstępy to częsty efekt uboczny ciąży, a pogarsza je fakt, że nie ma sposobu, by się ich pozbyć. Możesz jednak zmniejszyć ich wygląd. Będziesz musiała podjąć decyzję: czy chcesz zmniejszyć ich wygląd, czy chcesz się ich całkowicie pozbyć?

 

Na każde z nich jest kilka sposobów. Jeśli chcesz całkowicie pozbyć się rozstępów, najlepiej udać się do dermatologa. Dysponują oni laserami klasy medycznej, które potrafią zdziałać cuda na rozstępach. Niestety, jest to również kosztowne.

 

Tańszą alternatywą jest zmniejszenie ich wyglądu. Będziesz potrzebować tych składników: oliwy z oliwek extra virgin, oleju kokosowego i kapsułek z witaminą E. Weź jedną kapsułkę z witaminą E i wypełnij ją oliwą z oliwek extra virgin (około 2 łyżki). Dodaj kolejną łyżeczkę oleju kokosowego i wymieszaj wszystko razem w szczelnym pojemniku, aż powstanie gęsta pasta. Nakładaj tę pastę bezpośrednio na swoje rozstępy dwa razy dziennie, raz rano i raz wieczorem. To zajmie kilka miesięcy, zanim zaczniesz widzieć jakiekolwiek wyniki, ale jeśli jesteś skłonny być cierpliwy przez sześć tygodni lub tak, może się okazać, że twoje rozstępy są znacznie zmniejszone w wielkości!

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie fashionspy.pl