Jak działa marketing afiliacyjny w Polsce i co ma wspólnego z pozycjonowaniem sklepów?

Wraz z postępem mediów społecznościowych, rośnie również udział influencerów w budowaniu strategii promocyjnych online. Nic więc dziwnego, że marketing afiliacyjny w Polsce bardzo rozwinął się w ostatnim czasie. Bez odpowiedniego planu optymalizacyjnego, strategia ta nie przyniesie jednak pożądanych efektów. Marketerzy stosują ją więc równocześnie z pozycjonowaniem sklepów internetowych, zwłaszcza na PrestaShop. Aby więc marketing afiliacyjny w Polsce był rzeczywiście skuteczny, konieczne jest wprowadzenie SEO w swojej witrynie e-commerce. Sprawdź, na co zwrócić wówczas szczególną uwagę!

Czym jest PrestaShop?

Aby organizacja sklepu spełniała oczekiwania klientów, warto skonfigurować go przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Jednym z nich jest PrestaShop. System ten umożliwia bezpłatną optymalizację struktury witryny e-commerce i zapewnia dostęp do wielu różnorodnych funkcji. Ponadto moduł może być udoskonalany przez programistów z całego świata, gdyż posiada otwarty kod źródłowy. Nic więc dziwnego, że PrestaShop jest jednym z najczęściej wykorzystywanych modeli do zarządzania treścią.

Pozycjonowanie PrestaShop – jakie techniki warto wykorzystać?

Aby pozycjonowanie sklepu internetowego przyniosło pożądane efekty, warto wykorzystać kilka skutecznych metod optymalizacyjnych. Nieumiejętne wprowadzanie strategii SEO może bowiem przynieść więcej szkód niż korzyści, dlatego trzeba dobrze przemyśleć cel swoich działań i wybrać odpowiednie techniki. Oto kilka elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

  • jakość treści – wartościowy content dopasowany do oczekiwań i potrzeb grupy docelowych odbiorców to najlepszy sposób na budowanie popularności marki i przyciąganie nowych klientów;
  • słowa kluczowe – wykorzystanie właściwych fraz gwarantuje dostęp do osób realnie zainteresowanych prezentowaną ofertą, dzięki czemu szanse na dokonanie przez nich zakupów znacznie rosną;
  • struktura linkowania – sieć linków zwrotnych pochodzących z wartościowych stron internetowych buduje zaufanie odbiorców i zwiększa autorytet marki, dzięki czemu zajmuje ona wyższą pozycję na liście wyników wyszukiwania;
  • techniczna optymalizacja – poprawa szybkości ładowania, dbałość o metadane, tworzenie przyjaznych adresów URL i wykorzystanie mobilnej wersji witryny to podstawowe elementy, które generują pozytywne wrażenia użytkownika i sprawiają, że pozycjonowanie PrestaShop przynosi satysfakcjonujące efekty.

Podsumowanie

Skuteczna strategia pozycjonowania stron internetowych okazała się kluczem do sukcesu niejednego biznesu. Warto też dodać, że marketing afiliacyjny w Polsce to nieustannie rozwijająca się branża. Jest to ponadto świetne narzędzie do zwiększania sprzedaży i rozszerzania świadomości marki, co pośrednio wpływa na pozycję sklepu w Google. Aby więć osiągnąć najlepsze wyniki, wykorzystaj obie te techniki jednocześnie!