Depilacja miejsc intymnych- co warto wiedzieć?

Mówi się, że piękno to ból, a w przypadku usuwania włosów może tak właśnie być. Chociaż golenie może być bardzo łatwym i opłacalnym sposobem usuwania niechcianych włosów z tych delikatnych miejsc, badania wykazały, że nie jest to najbardziej idealna metoda, ponieważ zarost może łatwo odrastać i powodować podrażnienia.

 

Golenie jest również bardzo tymczasowe i nie zapewnia długotrwałego rozwiązania dla osób, które chcą zachować linię bikini wolną od włosków. W najlepszym wypadku można spodziewać się powrotu włosków po około tygodniu, a w najgorszym – trzeba będzie golić się co drugi dzień, aby zachować gładką skórę w tym miejscu.

 

Na rynku dostępne są produkty do usuwania włosów, takie jak paski z woskiem, kremy i maszynki do golenia. Jednak produkty te nie działają długo – zarost wraca po około 4 dniach. Jedynym długotrwałym rozwiązaniem na usunięcie włosków jest profesjonalny zabieg. Obecnie istnieje wiele salonów oferujących zabiegi laserowe na okolice intymne. Jednak koszt takich zabiegów jest dość wysoki, dlatego kobiety zamiast chodzić do salonów wybierają zestawy domowe. Te zestawy domowe są łatwe do znalezienia na rynku, ale często nie dają dobrych wyników. 

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie creastyle.pl