Dekoracyjne oświetlenie w ogrodzie 

Światło w ogrodzie może stanowić doskonałą dekorację przydomowej przestrzeni. Dobierz jednak odpowiednio poszczególne elementy, zwracając uwagę nie tylko na konkretny klimat i estetykę zielonej strefy, ale również bezpieczeństwo. Sprawdź, jakie powinno być oświetlenie ogrodowe. 

 

Jakość światła na zewnątrz 

 

Bez względu na to, jaki wygląd będą miały poszczególne elementy ogrodowego oświetlenia, priorytetem przy ich wyborze musi być całkowite bezpieczeństwo. Wybieraj tylko światło, które jest dedykowane na zewnątrz, a więc odporne na korozje i awarie wywołane na przykład opadami deszczu. 

Świetnie sprawdzi się oświetlenie solarne, zasilane naturalnymi promieniami słońca oraz tzw. inteligentny system oświetlenia. W tym zakresie również masz duży wybór, między innymi punkty świetlne z czujnikiem zmierzchu oraz czujnikiem ruchu. 

 

Światło jako ozdoba 

 

Na elewacji budynku możesz zastosować kinkiety zewnętrzne, przy alejkach ogrodowych lampy i latarnie solarne. Światło solarne świetnie sprawdzi się również do podświetlenia kompozycji roślinnych, klombów, skalniaków czy oczek wodnych. 

Na tarasie pięknie wygląda girlanda ogrodowa, która nadaje całej aranżacji przytulny, wręcz magiczny charakter. Na deskach tarasowych koniecznie ustaw dekoracyjne lampiony. Te w stylu boho będą pasować do ogrodowej przestrzeni doskonale. 

Pamiętaj, że nawet to ozdobne światło może być jednocześnie elementem praktycznym ogrodowej przestrzeni. Zwracaj na ten aspekt szczególną uwagę, szczególnie przy wyborze oświetlenia tarasowego, na przykład w pobliżu stołu do biesiadowania.