Biała łazienka nie musi być nudna

Czy wiesz, że większość łazienek w Polskich mieszkaniach urządzanych jest w kolorze białym? Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo jest to kolor uniwersalny, zawsze modny, do tego elegancki i daje wrażenie idealnej czystości, wręcz sterylności. Warto również nadmienić, że biel pięknie odbija światło, dzięki czemu mała przestrzeń łazienkowa optycznie się powiększa. Okazuje się jednak, że ponadczasowa biel może się szybko znudzić, ale na szczęście udaje się ją w prosty sposób odmienić i nieco ożywić.

Akcesoria łazienkowe jako dekor 

Wystarczy dywanik łazienkowy w wybranym kolorze i akcesoria, takie jak dozownik na płyn, mydelniczka i kubeczek na pasty do zębów, aby ożywić nieco surową, białą przestrzeń w łazience. W zależności od tego, jaki styl aranżacji preferujesz, wybierz dodatki w kolorze srebrnym, czarnym, złotym albo w tonacji butelkowej zieleni. Znaczenie ma również struktura, dlatego możesz wybrać nieoczywisty kształt organizerów czy kosz na pranie z wikliny, który zresztą uzupełni łazienkę w klimacie boho. Pamiętaj, że klimat danego miejsca tworzą właśnie dodatki, a nie baza. Ta powinna zostać na tyle uniwersalna, aby pasowały do niej wszystkie akcesoria, wedle indywidualnego gustu.

Ozdobny detal w łazienkowej przestrzeni

Zrezygnuj z materiałów wykończeniowych tylko w kolorze białym. Oczywiście, na https://elazienki.pl/k/plytki-ceramiczne/plytki-lazienkowe/kolor:bialy/ znajdziesz bogaty wybór białych płytek łazienkowych i to również takich z ozdobnymi detalami, na przykład mieniącymi się detalami, natomiast warto, żeby przynajmniej jedna ściana, obudowa wanny albo wnętrze kabiny prysznicowej się wyróżniało. Hitem wciąż są między innymi płytki imitujące naturalne deski i właśnie na takie warto stawiać, ponieważ tworzą wyjątkowy klimat rodem z profesjonalnego SPA i nadają nieco naturalnej, ekologicznej atmosfery w łazienkowej przestrzeni. Jeśli chcesz narzucić bardziej elegancki design łazienki, jedną ze ścian wykończ naturalnym kamieniem lub płytkami, które imitują luksusowy marmur lub granit.