Tenis stołowy- co warto wiedzieć?

Tenis stołowy to ekscytujący sport, a gra w niego może sprawić wiele radości. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o nim, zanim dasz mu spróbować:

 

-Gra jest zazwyczaj rozgrywana w pomieszczeniach zamkniętych na twardej, gładkiej powierzchni, takiej jak drewno lub linoleum (zawsze zobaczysz ściany w pokoju do gry w tenisa stołowego pokryte długimi białymi śladami od ruchu piłeczki tam i z powrotem).

 

-Grają w nią dwie osoby, jedna przeciwko drugiej. Każda osoba używa łopatki, aby uderzyć małą białą piłkę nad siatką i stara się, aby nie spadła ona na stronę przeciwnika na korcie.

 

-Mecze zazwyczaj idą na trzy gry, które każdy gracz wygrywa przez uderzenie piłki dwa razy nad siatką. Kiedy jeden gracz wygrywa dwa mecze, on lub ona wygrywa seta.

 

-Podkręcanie piłki jak uderzyć to jest dość ważne w tenisie stołowym (i dość niemożliwe do zrobienia, jeśli jesteś początkowy), i istnieje wiele różnych sposobów, aby to zrobić. Spin może uczynić go tak, że twój przeciwnik może ledwo dotknąć piłkę, jeśli trafisz go dobrze, lub tak, że twój przeciwnik nie będzie miał szans na powrót piłkę w ogóle.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie jasportowiec.pl