Konturówki do ust- co warto wiedzieć?

Konturówki do ust to kredki, które nakłada się na zewnętrzną stronę ust, aby je obrysować i stworzyć jednolity kolor wokół krawędzi. Celem ich stosowania jest nie tylko stworzenie równej linii, ale także nadanie ustom pełniejszego i bardziej atrakcyjnego wyglądu. Istnieją jednak różnice pomiędzy konturówkami do ust a szminkami, w zależności od ich przeznaczenia. 

 

Konturówki do ust stosowane są od tysięcy lat, już w starożytnym Egipcie. Są jednym z najstarszych narzędzi do makijażu. Kredki do ust były pierwotnie używane jako rzeczywiste rysunki do obrysowania ust, ponieważ w tamtych czasach nie było konturówek – ludzie używali cieni do powiek lub pędzli z pokruszonymi minerałami do kolorowania ust.

 

Konturówki do ust powstały pod koniec XIX wieku, kiedy kobiety zdecydowały, że chcą odtworzyć ten wygląd bez użycia cieni do powiek i innych szkodliwych produktów. Konturówki do ust znane są pod wieloma nazwami – kontury ust, kredki do ust, pomadki – ale ich głównym celem jest określenie, jaki rodzaj szminki powinien być stosowany na wierzchu.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie prettyfe.pl