Co to za numer dzwonił

Jeśli nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, czasami nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to na pewno uczynić, bo obcy nam jest numer, który wyświetla się na ekranie. Zwykle chcemy poznać właściciela obcego numeru, więc sięgamy po telefon, a wówczas sygnał nierzadko zostaje przerwana. Da się mimo tego w inaczej odkryć swojego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Od razu zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, gdyż te pisma już od dawna nie spełniają najważniejszych zadań. Lepiej zrobimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy już odrębne portale internetowe, które interesują się wyłącznie numerami – poznają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką witrynę i następnie wklepmy do jej rubryki numer telefonu, jaki ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że szybko otrzymamy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu strony są aktualizowane nie jedynie przez ich twórców, ale także przez normalnych internautów. Oni oceniają numery telefonów, określają, do jakiej osoby one należą i zaznaczają, czy są one niegroźne. My sami również możemy publikować komentarze o nietypowych numerach, by w jakimś stopniu uprościć życie innym osobom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być posiadaczem danego numeru, więc powinniśmy tylko wziąć informacje z tych witryn. Róbmy to zawsze, jeśli zaczniemy się wahać, czy możemy bez obaw odebrać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.